Reikia pagalbos? KLAUSKITE Tel. :+370 619 99996,+370 614 23349

Dirbtinis akmuo

 

TECHNISTONE 

 

Daugiau Technistone pavyzdžių

 

 

Dirbtinis akmuo, tai akmuo, kurį  architektai ir interjero dizaineriai dievina dėl neribotų dizaino galimybių. Puikios technologinės savybės dirbtinį akmenį jau nuo seno padarė ateities interjerų medžiaga.

Dirbtinis akmuo, kas tai?

Dirbtinis akmuo, dar vadinamas lietu akmeniu arba tiesiog dirbtinio akmens mase (angl. Solid Surface), yra natūralaus akmens elementų (pvz., granito akmens dulkių, kvarco ir pan.) bei sintetinių medžiagų, dažniausiai akrilo, mišinys.

Dirbtinio akmens masės savybės ir privalumai

Visiška dizaino laisvė – dirbtinį akmenį galima lieti ir formuoti kaip tik norisi, nėra absoliučiai jokių techninių apribojimų ir jokių formų, kurių būtų neįmanoma išlieti ar pagaminti.

Lengvai atnaujinamas ir keičiamas. Korianas ir kiti panašūs dirbtiniai akmenys lengvai atnaujinami, taip pat gali būti ir keičiami. Natūralus akmuo turi priešingų savybių – jį sudėtinga restauruoti, kartais net neįmanoma.

Dermė su kitomis medžiagomis. Dirbtinis akmuo puikiai dera su kitomis interjero apdailos medžiagomis – tiek sintetinėmis, tiek natūraliomis: medžiu, metalu, betonu, keramika, natūraliu akmeniu ir kt.

Antibakterinis paviršius. Dirbtinis akmuo turi stiprių antimikrobinių savybių. Taip yra todėl, kad jis vientisas ir neporėtas, todėl nesusidaro palanki terpė patekti orui ar vandeniui, įvairiems nešvarumams, bakterijoms, mikrobams, pelėsiams ir virusams daugintis. Dėl stiprių antibakterinių savybių dirbtinis akmuo rekomenduojamas net alergiškiems žmonėms.

Atsparumas įvairiems poveikiams. Dirbtinis akmuo yra tvirtas, ilgaamžis ir labai atsparus dėvėjimuisi, mechaniniams, cheminiams ir temperatūrų pokyčiams: drėgmei, bakterijoms, nėra degus, o atsiradę mechaniniai įbrėžimai gali būti pašalinti tiesiog pašveitus.

Higieniškas paviršius. Dirbtinės akmens masės paviršius yra higieniškas, labai lengvai valomas, išvalius net nelieka dėmių, o natūralus akmuo – marmuras – tokias dėmes sugeria. Panaikinti raudono vyno, burokėlių ar šokolado dėmes, įsigėrusias į natūralų šviesų marmurą, jei jis nėra specialiai impregnuotas, labai sunku.

Vientisas produktas – jokių jungiamųjų siūlių ar tarpų, tik vientisas, neporėtas paviršius, o natūralus akmuo yra labai porėtas. Šiose porose kaupiasi drėgmė ir nešvarumai, štai kodėl virtuvėje, kur vyksta maisto gamyba, o vonioje, kur nuolat drėgna, dirbtinis akmuo pranašesnis už natūralų, dėl to naudojamas dažniausiai.

Glotnus ir šiltas paviršius. Iš dirbtinio akmens masės išlietas paviršius yra itin malonus liesti, šiltesnis už natūralų akmenį, nes dirbtinis akmuo linkęs perimti aplinkos temperatūrą.

Lengva masė. Dirbtinio akmens masė lengva, todėl tinka ten, kur neįmanoma naudoti sunkaus, natūralaus akmens.

Ekologiškumas. Dirbtinio akmens masėje nėra sunkiųjų metalų ir halogenų, nes tai mineralinės kilmės ekologiškas produktas. Be to, naudodami cheminiu būdu laboratorijose išgaunamą dirbtinį akmenį, tausojame natūralius Žemės išteklius, nes naudojame mažiau natūralių iškasenų (akmenų, uolienų).